Gabrijel Pangerc (1925 – 2010)

Gospod Pangerc je bil dolgoletni član Planinskega društva Bled in v zadnjem obdobju tudi član in predsednik nadzornega odbora društva.

Ohranili ga bomo v lepem spominu.

Objava v Blejskih novicah, zapisal Jernej Vovk:

“V drugi polovici julija smo se na ribenskem pokopališču poslovili od dragega borca, polkovnika in predsednika krajevne organizacije Zveze borcev za vrednote NOB Ribno. Gabrijel Pangerc se je rodil leta 1925 v ugledni kmečki družini pri Maroltu v Bodeščah. V času NOB je prispeval svoj dragocen delež, po prihodu svobode pa služil kot oficir v JLA. V času osamosvajanja Slovenije je izpolnil pogoje za upokojitev in odšel v pokoj kot polkovnik TO Slovenije. Več let je bil član izvršnega odbora območnega združenja NOB Radovljica, po smrti predsednika Pavla Žerovnika, pa je postal tudi predsednik območnega združenja. Skozi vse svoje delo pri Zvezi borcev je bil pošten, vzoren in zelo delaven, za kar se mu vsi člani upravnega odbora zahvaljujemo. Gabrijel Pangerc je bil zelo aktiven tudi kot član Planinskega društva Bled. Bil je eden tistih, čigar delo je bilo vedno namenjeno nam vsem, ni mu bilo težko zastopati interesov skupnosti, njegovo življenje je bilo en sam dolg delovni dan. Bil je plemenit, human in zelo veder človek. Njegovo delo je prepoznala tudi širša skupnost, saj je bil dobitnik priznanja Občine Bled. Tovariš Gabrijel, hvala ti za ves tvoj življenjski in delovni doprinos, ohranili te bomo v trajnem spominu.”